Prelegenci i Partnerzy - Konopne Szkolenia

Idź do spisu treści

Menu główne:

 

Piotr Liroy - Marzec


raper, kompozytor, producent muzyczny, przedsiębiorca.


poseł na Sejm VIII Kadencji, współautor ustawy dot. legalizacji medycznej marihuany, specjalista w dziedzinie konopi, wielokrotny uczestnik międzynarodowych konferencji i sympozjów konopnych w roli eksperta (Polska i UE).

 
 

Jędrzej Sadowski

ur. 9 sierpnia 1983 w Gdańsku

Doktorant w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie

Zainteresowania naukowe:

Teoria prawa - postępowanie dowodowe, dowody naukowe w prawie i polityce (prawo konstytucyjne, administracyjne, karne); język, komunikacja i nowe technologie w kulturze prawnej (prawo finansowe).

Zainteresowania i doświadczenie zawodowe:
Regulacje i procedury na rynku spożywczym, rolnym, farmaceutycznym (postępowania rejestracyjne, kontrolne, zezwolenia na rynku żywności, leków);

Konopie w Polsce i na świecie (od 2010 r.) - udział w pracach legislacyjnych, w działalności organizacji społecznych, wsparcie dla przedsiębiorstw w branży konopnej (Polska, i UE).

 
 

Jakub Gajewski


Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie uzyskując tytuł inżyniera. Z zawodu jest architektem krajobrazu, ogrodnikiem i miłośnikiem roślin.

Działalność aktywistyczną zaczynał w Kanabie. Czołowy aktywista i jeden z założycieli Stowarzyszenia Wolne Konopie. Związany z „zakazanym owocem” od 15 roku życia (ur. 1982 r.).

Obserwując w młodości wszechobecny alkoholizm w otaczającym go świecie nie rozumiał dlaczego ta przyjazna człowiekowi roślina jest zakazana a alkohol, który tworzy patologie i niszczy zdrowie można kupić na każdym rogu.

Szukając odpowiedzi na to pytanie podporządkował sobie życie wokół konopi. Odpowiedź znalazł dość szybko i zrozumiał, że prohibicja to złe rozwiązanie i działanie niepoparte racjonalnymi argumentami. Odpowiedzialny za koordynację Wolnych Konopi w sieci i budowanie struktur organizacji. W Inicjatywie pełni rolę bufora, gasi konflikty i szuka kompromisów, łączy kontakty interpersonalne. Aktywista często nadający pęd ruchowi oraz skryba Inicjatywy. Współtwórca i organizator wielu projektów  m.in. Gazet, Sklepów, Płyt muzycznych, Marszy Wyzwolenia Konopi, Otwartej Pestki, Wolne Konopie w Sejmie i wielu innych. Wolontariusz, od zawsze działał dla idei legalizacji pomagając przy tym wielu poszkodowanym po drodze. Większość życia poświęcił na studiowanie tematu konopi i uświadamiania ludzi w tym zakresie. Reprezentant Ruchu w mediach oraz uczestnik debat o polityce narkotykowej. Wydał opracowanie o perspektywach rozwoju upraw konopi siewnych w Polsce.  Praktykował w Instytucie Włókien Naturalnych pod okiem profesor Lidii Grabowskiej

 
 

dr Izabela Rutkowska - WłodarczykFizyk, doktorat z biologii, z wieloletnim doświadczeniem w chemii analitycznej. Specjalizuje się w badaniach mózgu w modelach chorób neurodegeneracyjnych. Pasjonatka ogrodnictwa.


 
 Laboratorium diagnostyczne HempEkspert specjalizuje się w badaniach konopi oraz produktów pochodzących z jej przetworzenia, w tym herbatki, ekstrakty, olejki. Wierzymy, ze nasze działania pomogą wprowadzić nowe standardy jakości na rynku produkcji i przetwórstwa polskich konopi.

Od lat współpracujemy z wymiarem sprawiedliwości. Wykonujemy analizy konopi dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nasze analizy są rozpoznawane i cenione również w innych krajach, współpracujemy z  europejskimi producentami suszu konopnego. Zostaliśmy docenieni przez Emerald Scientific, amerykańska organizacje, która od lat zajmuje się kontrolą jakoś produktów pochodzących z konopi.

Wszystkie nasze badania i analizy wykonywane są przez doświadczona, zaangażowana i wysoko wykwalifikowana kadrę. Nasi pracownicy to wysokiej klasy eksperci z dziedzin spektrometrii mas oraz chromatografii. Nasz zespół w znakomitej większości składa się z biegłych sądowych, co gwarantuje rzetelność naszych analiz.


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego